İş Görüşmesinde Başarılı Olmak için 4 Altın İpucu

Hadi şimdi BEĞEN butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


İş Görüşmesinde Başarılı Olmak için 4 Altın İpucu
Bir iş görüşmesinde başarılı olmak için birçok parametre bulunmaktadır. Yani sadece tarz giyinmek ve pahalı saatler takarak güç gösterisinde bulunmak yeterli değil. İş görüşmesinde başarılı olmak için, yapılması gerekenler bulunmaktadır. Eğer ki bunlara dikkat ederseniz, yapacağınız görüşmenin olumlu sonuçlanması daha olasıdır. Bu yüzden günümüzde, özellikle bu denli rekabetin olduğu bir dönemde, salt CV hazırlamak ve sunmak yeterli olmamaktadır. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

TAVSİYE: Kendin Olabilmek için 3 Önemli Kural Nedir?

İş Başvurusunda Yapılması Gerekenler Nelerdir?


İş Görüşmesinde Başarılı Olmak için 4 Altın İpucu

Bir nevi kendinizi de iyi bir şekilde pazarlamanız, ifade etmeniz gerekmektedir. Bu içeriğimizde ise biz, sizler için iş görüşmesinde başarılı olabilmeniz adına yapmanız gereken birkaç tüyodan bahsediyor olacağız. Umarız bu yönde ihtiyacı olan arkadaşlarımız için faydalı bir içerik olacaktır diye düşünüyoruz.

1) Daima dik durmaya çalışın: Karşınızdaki kişide güven uyandırabilmek adına, dik durmanız gerekmektedir. Yani hiçbir şekilde "gergin" olduğunuzu hissettirmemelisiniz. Bu yüzden oturduğunuz koltukta dik durmaya çalışın ve kendinizden emin görünün. Böylesi daha havalı ve ciddiyetinizi bozmadığınız müddetçe daha pozitif bir geri bildirim yakalamanızı beraberinde getirebilir. Buna emin olabilirsiniz.

2) Mimiklerinizi kontrol edin: İnsan stres altında olduğu zaman sürekli mimiklerini kullanmaya başlar. Bu ise karşınızdaki kişide gergin ve stresli olduğunuz izlenimini uyandırabilir. Bu yüzden, güven verebilmek adına mimiklerinizi kontrol altında tutmaya çalışmalısınız. Ellerinizi, kollarınızı, ayaklarınızı v.b. kontrol altında tutmaya çalışmanız daha iyi olacaktır.

3) Ses tonunuzu ayarlayın: Karşınızdaki kişi ile uyum içerisinde olmalısınız. Yani karşınızdaki kişi çok yüksek ses ile konuşmuyor ise, siz de öyle davranın. Çünkü insanlar, birbirlerine benzeyen ve yakın olduklarını düşündükleri insanlara daha sıcak davranırlar. Bu yüzden siz de uyum sağlamaya özen gösterin ve ses tonunuzu iyi ayarlayın.

4) Gülümsemeyi unutmayın: Bir iş başvurusunda yapılacak en büyük hata, sert bir profil çizmek olsa gerek. Yani karşınızdaki kişinin de kendisini rahat hissetmesi için daima gülümsemeye çalışın. Böylelikle, karşınızdaki kişi de sizin pozitif bir kişilik olduğunuz kanısına varacaktır.

İş Görüşmesinde Başarılı Olmak için 4 Altın İpucu

İş görüşmesinde başarılı olmak için yapılması gerekenler listemizin bu şekilde sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yapılması gereken elbette birçok şey var ancak temel olarak bu maddelere dikkat etmenizde de fayda bulunmaktadır. Sizin bu yönde farklı bir fikriniz ve öneriniz var ise, hemen aşağıdaki yorum formunu kullanarak, fikirlerinizi herkes ile paylaşabilirsiniz.

Beğendin mi? Beğen veya Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Yorumlama biçimi:" menüsünde yer alan,
"Adı/URL veya Anonim" seçeneğine tıklayarak hızlıca yorum gönderebilirsiniz.