Kendin Olabilmek için 3 Önemli Kural Nedir?

Hadi şimdi BEĞEN butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


Kendin Olabilmek için 3 Önemli Kural Nedir?
Başarılı, güçlü veya etkin bir insan gördüğümüzde, hemen onun gibi olmak isteriz. Onun sahip olduklarına sahip olmak, onun konumunda olmak gibi... Ancak biz onun davrandığı gibi davrandığımızda, aynı sonuçları alamayabiliriz ve bu durum bizi oldukça sarsar. Bu gibi durumların önüne geçmek için, kendiniz olabilmek için belli başlı kuralları zihninize yazmanız gerekmektedir.

Moda diye tabir edilen etiketlere bürünmek, aynı olmak yerine, farklı olduğunuzu hissetmeniz ve bilmeniz gerekiyor. Biz de Paylaş olarak bu yöndeki birkaç kuralı sizlere hatırlatmak istiyoruz. Aslında herkes bu kuralları biliyor ancak maalesef ki dikkat etmiyor. O hâlde dilerseniz hep beraber, kendiniz olabilmek için dikkat etmeniz gerekenler listesini inceleyelim.

Kendiniz Olabilmek için Bilmeniz Gerekenler


Kendin Olabilmek için 3 Önemli Kural Nedir?


1) Dinleyin ancak hepsini değil: Kesinlikle farklı fikirlere açık olmak gerekir. Ancak bu karşıdaki kişinin tüm söylediklerini dinleyip, uygulamak anlamına gelmemeli. Dolayısı ile siz yine karşınızdaki, örnek aldığınız kişinin sözlerini dinleyin ancak size uygun gelmeyenleri dinlemek zorunda değilsiniz. Çünkü sizin de kendi doğrularınız var. Bu gibi durumları göz önünde bulundurun, kulağınızı verdiğiniz tüm bilgileri uygulamak zorunda olmadığınızı kendinize hatırlatın.

Kendin Olabilmek için 3 Önemli Kural Nedir?

2) Mutlu edenleri düşünün: Her insanı mutlu eden veri farklıdır. Dolayısı ile siz de kendiniz düşünmelisiniz. Başkasının, sizin yerine düşünmesine izin vermeyin ve sizi mutlu eden şeyleri düşünmek için efor sarf edin. Yani, örnek aldığınız bir kişi futbolu seviyor diye, siz de sevmek zorunda değilsiniz. Kendinize sevdiğiniz, sevmediğiniz her şeyi doğru ve dürüst bir şekilde itiraf etmelisiniz. Sizin gerçekleriniz ve doğrularınız farklı. Bu yüzden kendiniz olabilmek adına kendinizi mutlu eden şeyleri düşünmek için çaba harcamalısınız.

Kendin Olabilmek için 3 Önemli Kural Nedir?

3) Farklı olduğunuzu kabullenin: Başarılı insanların yerine kendimizi koyarız bazen ve onlar gibi görünmek, onlar gibi davranmak ve bir kopya gibi yaşamaya çalışırız. Ancak bu doğru değildir. Siz farklısınız, özgünsünüz. Yaratılışınızda bu farklılık var. Dolayısı ile ne olursa olsun, kendinizin farklı olduğunu kabul etmelisiniz. Elbette başka insanları örnek almak güzel bir şey. Ancak sizin örnek almanız gereken tek kişi, yine kendiniz olacaksınız. Bunu aklınızdan çıkarmayın.Kendiniz olabilmek için yapılması, bilinmesi gereken daha birçok madde olabilir. Biz bu yazımızda, başlıca kıstaslardan bahsetmeye özen gösterdik. Dolayısı ile sizin de bu yönde farklı fikirleriniz var ise, hemen aşağıdaki yorum formunu kullanarak herkesle paylaşmayı düşünebilirsiniz.

Beğendin mi? Beğen veya Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Yorumlama biçimi:" menüsünde yer alan,
"Adı/URL veya Anonim" seçeneğine tıklayarak hızlıca yorum gönderebilirsiniz.